top of page
34.jpg

PAR MANI

Esmu Dace - sertificēta bērnu un zīdaiņu miega speciāliste. Par bērnu miegu sāku interesēties, kad pati sāku saskarties ar problēmu. Mans dēls cēlās ik pa 1,5 - 2 stundām katru nakti un vienīgais veids, kā viņu iemidzināt, bija krūtsbarošana. Bija naktis, kad puika cēlās ik pa stundai. Es nebiju gulējusi 7 mēnešus. Saraustījos uz katru skaņu, kas nāca no dēla gultas puses. Bija naktis, kad īsti pati nemaz neaizmigu. Visu laiku biju trauksmē, jo zināju, ka tūlīt atkal jau būs jāmidzina mazulis, kaut darīju to jau pirms 30 minūtēm. Sāku meklēt palīdzību pie ārstiem, taču vienīgais, ko viņi man atbildēja: “Bērns ir vesels. Pagaidiet, esiet pacietīgi, kaut kad jau viņš sāks normāli gulēt!” Man no šīs atbildes metās nelabi. Saņēmu padomus, ka bērnu vajag vairāk “nokausēt” pirms miega, pamēģināt homeopātiskos pilienus un tējas pirms miega, kā arī modināt, ja guļ pārāk ilgas diendusas. 

 

Patiesā problēma bija pilnīgi pretēja - bērns bija pārguris no neatbilstoša dienas ritma, kas ar katru dienu pārvērtās arvien lielākā miega badā. Piedzīvojot šo negulēšanas periodu, meklējot atbildes, sapratu, ka Latvijā ārstiem un citiem speciālistiem nav pareizu uzskatu, par to kādam jābūt bērnu miegam. Viedokļi par iemesliem sliktai gulēšanai tiek izteikti dažādi, pārsvarā izteikti tikai minējumi. Veicām bērnam dažādas veselības pārbaudes, visur noskaidrojās, ka bērns ir vesels. Patiesībā tikai pavisam retos gadījumos pie slikta miega ir vainojama kāda veselības kaite, lielākoties problēma ir nesakārtots un vecumam neatbilstošs dienas ritms un neveselīgi miega ieradumi.

 

Esmu saskārusies ar neskaitāmām nogurušām ģimenēm, kas ir gājušas un iet cauri tam pašam, ko piedzīvojām mēs. Tieši tas ir iemesls, kāpēc izlēmu par šo mācīties padziļināti, lai palīdzētu citām ģimenēm atgūt naktsmieru, kas mums visiem ir tik ļoti nepieciešams. Es gribu mainīt uzskatu, ka ir “sliktie un labie” gulētāji, jo katrs mazulis ir spējīgs mierīgi gulēt, sniedzot pilnvērtīgu un atjaunojošu miegu visai ģimenei.

bottom of page