top of page
Search

3 padomi vieglākai bērna gulēt nolikšanai

Updated: Nov 11, 2021


Noteikti ir ģimenes, kurām vakara stundās iestājas satraukums, jo tuvojas bērna gulēt likšana. Process var ievilkties uz vairākām stundām, asaru liešanu un histērijām. Taču tā tam nevajadzētu būt, vai ne? Bērnam jāiet gulēt un jāmostas labā noskaņojumā. Tālāk aprakstīšu 3 padomus, kas gulēt likšanu nepadarīs par galvas sāpēm.


1. Miega pazīmju vērošana

Ir svarīgi noķert brīdi, kad bērna ķermenis parāda, ka vēlas gulēt. Bērns jūt sagurumu, tāpēc liek par to manīt ar dažādām ķermeņa izpausmēm. Tā var būt acu berzēšana, austiņas sišana, paaugstināts aizkaitinājums, niķīgums, klanīšanās, vecākiem bērniem tas var izpausties nekoordinētās kustībās. Ja kaut ko no šī pamaniet vakara stundās, ziniet, ka ir laiks nodoties naktsmieram.


2. Pirms miega rituāls

Kad bērns ir izrādījis pirmās miega pazīmes, nevajadzētu vilcināt laiku, bet gan gatavoties gulēt iešanai. Noteikta darbību kārtība bērnam rada drošības sajūtu, jo zina, kas sekos tālāk. Tā var būt vanna, zobiņu tīrīšana, kāda dziesmiņa, pidžamas uzvilkšana, pasaka vai grāmatas šķirstīšana, kam tālāk seko gultiņā likšana.


3. Tumsa

Viens no svarīgākajiem faktoriem kvalitatīvam miegam un vieglākai aizmigšanai ir vides veidošana. Tumsā izdalās miega hormons melatonīns, kas palīdz mums aizmigt. Veidojot tumšu vidi guļamistabā, mēs liekam bērnam saprast, ka ir jāguļ, kā arī tas samazina aizmigšanas ilgumu.


Ilgstoši ievērojot šos ieteikumus, gulēt nolikšanas process vecākiem paliks vieglāks. Galvenais, kas jāņem vērā, - laicīga gulēt nolikšana samazina raudāšanas un jebkāda veida protesta risku.


1,690 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page